stowarzyszenie polskich architektow krajobrazu

stowarzyszenie polskich architektow krajobrazu

Anusara Vs Iyengar Yoga – są one takie same

Joga ma filie w wielu kategoriach, opartych na różnych filozofiach za nimi. Niektóre z nich są szybkim tempie i lepiej nadaje się dla osób poszukujących szybkiej ścieżki programu, podczas gdy inne są powolne tempo i zaspokoić potrzeby ludzi robi joga jedynie w celach medytacyjnych. Większość z nich jest połączenie obu, tworząc dobrze wyważone ciało i umysł trening dla ogólnego dobrego samopoczucia.

Tutaj będziemy porównać podobieństwa i różnice między dwoma popularnych form jogi; Anusara i Iyengara. Obaj mają wiele podobieństw, jako założyciel Anusara; John Friend początkowo był uczniem założyciela Iyengara, B.K.S. Iyengar. John studiował pod Guru Iyengara od wielu lat i był certyfikowany instruktor Iyengara w USA przed wprowadzeniem Anusara. Po odbyciu praktyki Iyengar od wielu lat, John Friend sobie sprawę, że jego filozofia nie były całkowicie zgodne z B.K.S. Iyengara. Tak rozwinął Anusara podstawowej struktury zarówno są podobne do siebie pod względem koncentruje się przede wszystkim na prawidłowe ustawienie.

Choć Iyengar jest dostosowanie zorientowane, że popiera budowaniu siły podczas Anusara jest bardziej płynna i promuje pozy otwarcie serca. Anusara różni się także od Iyengara z powodu jego użycia tantrycznych nauk. Odzwierciedlają one hinduskiego lub buddyjskie idee religijne w celu poprawy ciało i umysł w pozytywny sposób. Inną różnicą jest to, że prowadzi Iyengara jogina przez serię pozycji, które są utrzymywane przez dłuższy czas, natomiast Anusara następuje przepływ pozycjach z gładkiego przejścia między każdą zmianą. To tworzy sesję jogi bardzo płynna i relaksuje umysł, aby skupić się na sercu.

Praktyka Iyengar i Anusara wykonaj tę samą podstawę o wyrównanie, ale z powodu różnych poglądów filozoficznych, Anusara jest bardziej zorientowany na ciele subtelnym i energicznym ciele, które nazywane są spirale energii i Iyengar jest bardziej skłonny ku orientacji techniczny szczegół.

– autor artykułu